🔶 کارخانه نوآوری البرز، ظرفیت ۱۵ هزار فرصت شغلی را در فاز نهایی خود فراهم خواهد کرد.

🔹امیر سرکندی، مدیر کارخانه نوآوری البرز در نشست استاندار و مسوولین ارشد استان در کارخانه نوآوری با اعلام این خبر گفت: فلسفه وجودی کارخانه های نوآوری در کشور، کمک به حل مسائل استانی، ایجاد شرکت های دانش بنیان و توسعه اشتغال است که بر همین اساس هم کارخانه نوآوری البرز، در فاز نهایی خود، ظرفیت ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی را در دستور کار خود قرار داده است که در فاز نخست این مجموعه یک هزار و پانصد فرصت شغلی فعال شده است.

🔸وی با اعلام فعال شدن چهار پروژه کلان ملی در کارخانه نوآوری البرز گفت: در فاز یک ، امکان استقرار یکصد شرکت فراهم شده بود که هم اکنون حدود هشتاد شرکت در کارخانه استقرار پیدا کرده اند که ۱۶ شرکت دانش بنیان هستند و بقیه شرکت ها در قالب های شرکت های متوسط و کوچک فعالیت می کنند، با تلاشها و حمایت های صورت گرفته، تبدیل این مجموعه ها به شرکتهای دانش بنیان نیز در حال انجام است. بیش از ۴۰۰ رویداد عمومی و تخصصی نیز در کارخانه نوآوری البرز برگزار شده و بیش از ۱۲۰ بار شاهد حضور مسئوولین ارشد ملی و استانی در کارخانه نوآوری بوده ایم.

🔹مدیر کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز گفت : ظرفیت ها، امکانات و ویژگی هایی خاص استان البرز همچنین طرح هایی آماده شده در کارخانه نوآوری البرز، امکان تبدیل این کارخانه به اولین شهر نوآوری کشور را فراهم کرده است که مقدمات آن، در حال اجرایی شدن است.

🔸مجتبی عبداللهی ، استاندار البرز نیز در این نشست بر ضرورت پویایی بیشتر این مجموعه برای جذب جوانان خلاق و نوآور استان و ایجاد بسترهای حمایتی از استارت آپ ها تاکید کرد و مهمترین هدف استان را در این بخش ارتقا جایگاه کشوری در حوزه استقرار و فعالیت شرکت های دانش بنیان دانست.

🔹وی ادامه داد: مجموعه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان استان مکلف هستند که با نگاهی مثبت نسبت به حمایت دانش بنیان ها و ایجاد زیرساخت های لازم اقدام کنند.به طور قطع برای تامین زیرساخت های کارخانه نوآوری و صنایع خلاق استان نیز تدابیر لازم اتخاذ می شود و برای شکوفایی،خلاقیت و مانایی نخبگان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد، رویکرد ویژه استان حمایت از شرکت های دانش بنیان و تولیدات آنها و همچنین جوانان نخبه فعال در این عرصه است.

🔸عبداللهی تاکید کرد: دبیرخانه شرکت های دانش بنیان و فناورانه در استان راه اندازی شود و هیات امنای کارخانه نوآوری و صنایع خلاق استان شکل بگیرد و به صورت مستمر تشکیل جلسه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *