تولید محصولات منحصر به فرد در یک شرکت دانش بنیان مستقر در کارخانه نوآوری البرز

یک شرکت دانش بنیان مستقر در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز موفق به تولید برخی محصولات تنفسی پزشکی برای اولین بار در ایران شد.

مهدی محمدی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان احیاء گستر طب با اعلام‌ این خبر گفت: تکنولوژی ساخت برخی از قطعات حساس دستگاه های حوزه پزشکی تنفسی، صرفا در اختیار چند کشور بوده که با تلاش های صورت گرفته در این شرکت، برخی از محصولات این کشور، برای اولین بار در ایران طراحی و تولید شد.

وی افزود: تکنولوژی ساخت برخی از تولیدات این شرکت بسیار پیچیده بوده و این تکنولوژی در حال حاضر تنها در اختیار ۵ کشور است. هم اکنون نیز یکی از محصولات تولیدی شرکت بعنوان طرح کلان ملی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شده است.

مهدی محمدی گفت :علاوه بر دریافت مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حال دریافت مجوز های لازم برای استفاده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا است تا علاوه بر تامین نیازهای داخلی، مقدمات لازم برای صادرات این محصولات دانش بنیان به اتحادیه اروپا و دیگر کشورها نیز فراهم شود.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان افزود: تولیدات این شرکت، مجموعه ای متنوع مانند دستگاه ونتیلاتور خانگی، دستگاه اکسیژن ساز خانگی، ماسک های بیمارستانی و محصولات دیگر را شامل می شود که با استقبال خوبی در مراکز پزشکی مواجه شده و نتایج بسیار مطلوبی در ارایه خدمات به بیماران تنفسی داشته است.

تولید محصولات منحصر به فرد در یک شرکت دانش بنیان مستقر در کارخانه نوآوری البرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *