کارخانه نوآوری

 

کارخانه نوآوری البرز، آماده حل مسائل استانی

جهانگیر شاهمرادی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در بازدید از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز با تاکید بر تنوع صنایع موجود در استان یکی از وظایف مهم کارخانه نوآوری البرز را نیازسنجی صنعتی و رفع نیازهای احصا شده با روش های نوآورانه بیان کرد و با اشاره به فاصله زیاد دانشگاه و صنعت، کارخانه نوآوری را پلی برای کاربردی سازی پژوهش های دانشگاهی برای استفاده در صنایع برشمرد.

وی از تاکید عالی ترین مقام اجرایی استان بر حل برخی مشکلات خبر داد و با اعلام آمادگی این مجموعه برای افتتاح رسمی گفت: فضاهای کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز به گونه ای طراحی شده که سیر رشد تیم ها در آن آماده شده به گونه ای که فریلنسرها و تیم ها در بدو ورود در فضای کار اشتراکی مستقر و در کنار هم شروع به فعالیت کرده و این باعث شکل گیری شبکه ای از مهارت های فردی و فنی شده که به توسعه هر یک از تیم ها و استارتاپ ها نیز کمک به سزایی میکند. تیم ها نیز می توانند از ظرفیت و توانمندی های یکدیگر برای توسعه کسب و کارشان استفاده کنند. علاوه بر فضاهای کار اشتراکی در این مجموعه فضاهایی برای حضور شتابدهنده ها، شرکت های دانش بنیان، سرمایه گذاران و سایر اعضای اکوسیستم نوآوری نیز دیده شده است.

معاون استانداری البرز گفت : هم اکنون کارخانه نوآوری البرز که آمادگی جذب و پذیرش بیش از ۲۰۰ تیم و ایجاد بستر اشتغال برای ۱۵۰۰ نفر در فاز اول می باشد که در فازهای توسعه این رقم چندین برابر خواهد شد.

جهانگیر شاهمرادی فرهنگسازی کارآفرینی به جای کارمندپروری و قطور کردن بدنه دولت و کمک به توسعه کسب و کارها نوپا و توانمندسازی کارآفرینان را از اهداف کارخانه نوآوری برشمرده و گفت : تعداد شرکت های خلاق و دانش بنیان استان با توجه به بانک نخبه و ظرفیت های استانی زیبنده استان نیست و کارخانه نوآوری، به عنوان اولین کارخانه صنایع خلاق در کشور، مرکزی برای کمک به شکل گیری و توسعه این گونه کسب و کارها و تبدیل اقتصاد استان به اقتصادی پویا است که فعال سازی آن، فرصتی مغتنم برای توسعه کسب و کارهای حوزه صنایع خلاق استان با توجه ویژه به قشر کم برخوردار ، زنان خانه دار و نوجوانان خواهد بود.

شاهمرادی در پایان بازدید از پیشرفت اجرایی کارخانه نوآوری البرز توسط شرکت دانش بنیان سیوان به عنوان مجری طرح ابراز خرسندی کرد و با اشاره به نقش کارخانه های نوآوری در حل مسائل در تمام دنیا، بر انتظار استانداری از کارخانه نوآوری در رفع بحران های شهری و کمک به فرهنگ سازی و از همه مهمتر اشتغالزایی در استان تاکید کرد.

کارخانه نوآوری البرز،  آماده حل مسائل استانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *