کارخانه نوآوری
کارخانه نوآوری
الهام فیلم

نخستین استودیوی مجازی خاورمیانه در کارخانه نوآوری البرز فعال می شود

نخستین استودیوی مجازی خاورمیانه بر پایه ساخت فضا‌های مجازی در ایران در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز فعال می شود.

با امضای توافق نامه میان کارخانه نوآوری البرز و استودیو فیلمسازی الهام فیلم، امکان ایجاد اولین کارخانه دیجیتال تولید انبوه فیلم در خاورمیانه براساس تکنولوژی ویرچوال پروداکسن و فضای مجازی فراهم شد.

فاطمه غفاری، مدیر موسسه الهام فیلم با بیان این مطلب گفت: در این ساختار جدید، علاوه بر ایجاد تحول و نوآوری در سبک تولید فیلم های کوتاه یا بلند، همچنین سریال های خانگی و تلویزیونی، هزینه‌های تولید کاهش پیدا می کند.

وی افزود: در این فناوری خلاق، تولید محتوای سینمایی به شکل مجازی و با کیفیت و جزئیات و توجه به الزامات فضای واقعی به صورت چندبعدی تولید شده و حس واقعیت را به مخاطب انتقال بدهد. با این روش سرعت تولید هر محصول نمایشی به شدت کاهش یافته به طوری که می توان به تولید انبوه فکر کرد بی آنکه هیچ محدودیت در ایده یا اجرا فراهم‌ باشد و عظیم ترین پروداکشن را در فضایی محدود به صورت مجازی تولید کرد.

خانم غفاری گفت : در تهیه زیرساختارهای مورد نیاز این تکنولوژی، متخصصان رشته های مختلف مدیریت بازرگانی ، علوم اجتماعی، روانشناسی ، الکترونیک و گرافیک مشارکت داشته اند.این استودیو اولین استودیوی در خاورمیانه و بر پایه ویرچوال پروداکشن است که ماحصل سالها تلاش آماده سازی و آموزش نیروی متخصص صنعت سینما است و سعی دارد تا با نرم افزارهای شبیه سازی به ساخت و تولید محتوای فضاهای مجازی بپردازد. واقعیت های افزوده شده AR ، واقعیات های مجازیVR و طراحی درون موتورهای بازی وجلوه های ویژه تصویری و صوتی تنها بخشی از فعالیت هایی است که در طی این سال ها سعی کردیم تا در صنعت سینما به آن دست پیدا کنیم و اکنون می توانیم سریال و فیلم های بلند سینمایی را در بستر دیجیتال و با سرعت و بهترین کیفیت با حذف دکور و بدون محدودیت زمانی یا موضوعی تولید کرد. به گونه ای که ساخت فیلم‌های تاریخی یا تولیدات مرتبط با صحنه های داخلی یا خارجی به آسانی در این روش قابلیت اجرا دارد.

مدیر موسسه الهام فیلم، ظرفیت های فرهنگی و امکان رفاهی آماده شده در کارخانه نوآوری البرز را قابل توجه دانست و گفت : این مجموعه به عنوان اولین کارخانه صنایع خلاق کشور، ظرفیت و امکانات مناسبی برای فعالیت های مرتبط با تولیدات متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی فراهم‌ کرده است.

نخستین استودیوی مجازی خاورمیانه در کارخانه نوآوری البرز فعال می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *