استقرار گروه های نوآور در اولین کارخانه صنایع خلاق کشور، زمینه مناسبی برای هوشمند سازی خدمات شهری در کرج ایجاد می کند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج، در بازدید از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز با بیان این مطلب گفت: یکی از موضوعات مهم در شورای ششم، توجه به هوشمند سازی فعالیت ها و خدمات شهرداری کرج است تا مردم با سریعترین ابزار، آسان ترین دسترسی به خدمات مورد نیاز را به دست بیاورند.

وی با اشاره به ظرفیت فراوان شرکت های دانش بنیان، شتابدهنده های تخصصی و گروه های استارتاپی در استان البرز گفت: حمایت مسوولین ارشد استان همچنین شورای شهر و شهرداری کرج از این مراکز با هدف تمرکز فعالیتها در حل مشکلات شهری مانند مسائل زیست محیطی و خدماتی، می تواند تحولی در اداره شهر ایجاد کند.

عمار ایزدیار با توجه به آماده شدن کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز برای افتتاح گفت : این کارخانه که به عنوان اولین کارخانه صنایع خلاق کشور معرفی شده است به عنوان قرارگاه کار و اشتغال نیز در ایجاد شغل با نگاهی نوآورانه، زمینه مناسبی برای کاهش آسیب های اجتماعی داشته و مهاجرت شغلی معکوس از تهران به البرز را ایجاد می کند به گونه ای که در فاز اول این کارخانه ظرفیت ۱۵۰۰ شغل آماده شده است.

عضو شورای شهر کرج گفت : زیر ساخت ها برای داشتن یک شهر هوشمند، همیشه با حمایت های مناسب و توسط نخبگان هر شهر فراهم شده و ابزارهای تبلیغی، فرهنگی تاثیر فراوانی در استقرار این خدمات و بهره برداری از آنها دارد.

وی گفت: هوشمند سازی شهر تنها با استفاده صحیح از داده ها جهت افزایش کیفیت زندگی مردم نظیر کاهش آلودگی های آب و هوا کاهش ترافیک ، افزایش امنیت، رونق اقتصادی انجام‌‌‌ می شود و‌ حرکت برای رسیدن به این هدف، مسیر توسعه شهری را سرعت‌ خواهد داد.

گروه‌های نوآور حرکت به سمت هوشمندسازی کرج را سرعت می دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *