کارخانه نوآوری البرز

ساختمان‌ تخصصی شرکت های تخصصی شرکت های زیست فناور در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز اماده بهره برداری شد.

 

دکتر نبیونی رییس بنیاد ملی نخبگان استان البرز درباره جایگاه کارخانه نوآوری و صنایع خلاق در توسعه علمی البرز گفت: بیش از ۵۰ درصد داروی کشور در استان البرز، تولید می شود، همچنین فعالیت شرکت های دانش بنیان فعال در موضوعاتی مانند داروهای نوترکیب یا بیوتکنولوژی دارویی، ظرفیت های ویژه ای برای فعالیت های مرتبط با زیست فناوری و سلامت در این استان ایجاد کرده است. به عنوان نمونه برای اولین بار در خاورمیانه،خط تولید انسولین با کشت سلولی با جدیدترین تکنولوژی در نظر آباد کرج در دست ساخت است.

 

 

 

 

رییس انجمن زیست شناسی ایران گفت: ۵ حوزه فعالیت سلامت، شهر هوشمند، حمل و نقل، محیط زیست و اقتصاد دیجیتال به عنوان محور فعالیت های کارخانه تعیین شده و ایجاد آزمایشگاه های تخصصی برای استقرار شرکت های فعال در حوزه سلامت نیز در ساختمانی به عنوان (INNO LAB) فراهم شده است‌.

وی افزود: موقعیت جغرافیایی کارخانه و دسترسی های آسان به تهران همچنین اختصاص فضای مناسب، امکان استقرار بخش های تحقیق و توسعه (R&D) کارخانه های دارویی و شرکت فعال در حوزه سلامت و زیست فنآوری در این کارخانه آماده کرده است.

وی افزود: استقرار گروه های تحقیقاتی و تولید و ارزیابی محصولات جدید دارویی در ابعاد آزمایشگاهی و نیمه صنعتی در بخش های در کارخانه نوآوری البرز، با استقبال فعالان نوآوری و زیست فناوری در استان مواجه شده شده است که مذاکرات استقرار این گروه ها در حال انجام است.

آمادگی کارخانه نوآوری البرز برای استقرار شرکت های سلامت و زیست فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *