ایجاد شهر هوشمند دانش بنیان، با مهاجرت معکوس نخبگانی در استان البرز

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع انسانی شورای شهر کرج، گفت: زیرساخت های مناسب برای ایجاد اشتغال دانش بنیان در شهر کرج و استان البرز فراهم شده است و به زودی شاهد مهاجرت نخبگانی از دیگر استانها به استان البرز خواهیم بود.

عمار ایزدیار با بیان این مطلب گفت: در روزهای پایانی سال گذشته، شاهد افتتاح رسمی فاز اول کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز بودیم که با افتتاح این مجموعه، چرخه اکوسیستم نوآوری کامل شده و ظرفیت و امکانات آماده شده در این مجموعه، همچنین دسترسی آسان و مناسب، امکان مهاجرت نخبگانی از دیگر استان‌ها را فراهم کرده است.

وی افزود: در طول سال‌های گذشته، برخی از شرکت‌های دانش بنیان به دلیل نبود زیر ساخت ها به پایتخت یا استان‌های دیگر مهاجرت کرده اند که در این راستا باید با برنامه ریزی جلوی مهاجرت شرکت‌ها را گرفته و از ظرفیت آنها برای حل مشکلات شهری در حوزه های مختلف شهری همچون در بحث حوزه حمل و نقل ترافیک شهری و تسهیلات رفاهی برای شهروندان استفاده کنیم.

عمار ایزدیار گفت: انجام مهاجرت معکوس نخبگانی از تهران یا استانهای دیگر به استان البرز و شهر کرج نیز از موضوعاتی است که با توجه به زیرساختارهای آماده شده، در سال جدید تحقق خواهد یافت که امیدواریم موضوع دوبرابر شدن شرکت دانش بنیان در این منطقه از کشور سریع تر انجام شود.

عضو شورای کلان شهر کرج گفت : با توجه به احداث مجموعه های هتلینگ در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق به زودی شاهد اسکان نخبگان و پژوهشگران در بخش هتل و اسکان کارخانه خواهیم بود که تاثیر بسزایی در افزایش بهره وری و خروجی بهتر دستاوردهای علمی و پژوهشی آن می‌گذارد.

ایجاد شهر هوشمند دانش بنیان، با مهاجرت معکوس نخبگانی در استان البرز